programátor php javascript jquery sql html css fotografie fotograf cheb grafika tvorba stránek eshop www webdesign akt portrét

programátor php javascript jquery sql html css fotografie fotograf cheb grafika tvorba stránek eshop www webdesign akt portrét

eshop na míru, SEO, grafika, 2D, 3D, www, weby, tvorba stránek, webu, internetový obchod, fotografování, textury, rendry, povrchy, struktury

e-commerce, graphics, websites, linkbuilding, photographer, photos, textures, renders, fotoganka, photobank, SEO

složenky tisk textury tvorba www stránek seo eshop eshop adidas nike puma reebok katalog-adres.cz kontakty firmy lidé nabídka
Menu
O mně
Kontakt
Nabízím
Fotografie
Hry
Koníčky
Textury
Vzkazník
Přihlásit
English

Náhodná totografie

line

Náhodná textura

line

Dále také

line katalog adres EEdesign.cz složenky podací lístky potisk

Události

line


Počítadlo

line

Dnes:

Týdně:

Měsíčně:

Celkem:

já

Vítejte na mých stránkách a děkuji, že máte zájem si zde něco prohlédnout. Tento web je určen především zálibám, kterým se věnuji a touto cestou bych se o ně rád podělil. Jak je asi na první pohled vidět, jedná se především o fotografie, 3D grafiku, tvorbu webů ale třeba i o tak okrajovou záležitost, jakou je ponorkové modelaření. Dále jsem zde umístil několik her, které jsem v minulosti vytvořil třebaže dokonalé nejsou, ale i tak mě stály několik let práce.


Abych se snad konečně dostal k tomu, kdože to jsem, odkud jsem spadl a jak jsem se k tomuto dostal, stačí číst dále. Kde se vzalo, tu se vzalo, vyskytl jsem se onoho osudného dne 1.4. roku 1982 v Aši.
Ano, zní to jako aprílový žert a kdo mě zná, ví, že pro mě není problém mít apríl každý den.
Celé dětství jsem prožil tak, jak si myslím, že by dítě prožít mělo, což se myslím bohužel nedá říct o dnešní mládeži. Už tehdy jsem byl hrozně vynalézavé dítko, které neustále přemýšlelo, cože to bude po škole dělat. Vždy jsme měli nějakou tu zábavu a tak jsme například stavěli bunkry v korunách stromů nebo naopak v podzemí. Dodnes pomatuji ten zábavný pohled na vchod do takové podzemky, který chránila deska pobitá drny a stromkem. Spousty času jsem strávil také u fantastické stavebnice Lego. Odtud jsem si pak hrál, asi jako spousta kluků, se všemožnýma motůrkama, převodama a součástkama. Stavěl jsem například roboty nebo jak si pamatuji také nějaké rádoby počítače. Tehdy jsem se ještě začal zabývat dalším koníčkem, chemií. Když to všechno sečtu, jsem vlastně rád, že ještě žiju. Holt dětství s velkým D.

Později si koupil můj starší bratr první počítač. Tehdy velký zázrak, dnes muzejní zaležitost Atari 800 XE. Skvělý kazetový počítač. Tento jsem později zdědil a už tehdy mě moc zajímalo, jak si udělat nějakou tu vlastní hru. Začala tak první cesta k programování.
Vyzbrojen jedinou rozpadající se knihou jsem začal první pokusy s programováním v basicu. Dnes si z toho už pomatuji asi jediný příkaz PLOT a vlastně ještě snad příkaz GRAPHICS tuším, že jsem používal často 13.
Jak to tak chodí, člověk chce něco víc a tak jsem někdy koncem své základní školy dostal své první PC. I na něm jsem později objevil zázračný qbasic a začal cestu poznávání. Tehdy nevyzbrojen žádnou literaturou ani internetem, začal jsem své pokusy o vytvoření hry. Dnes si již bohužel mnoho nepomatuji, snad jen, že tehdy spatřila světlo světa má první hra s andulkama a první pokusy o hru castlevania.
Pak přišlo na dlouhou dobu v tomto ticho. Nevím přešně kdy, ale jednoho dne jsem si opět vzpoměl na své potřeby něco vytvářet a tak už vyzbrojen internetem, jsem objevil program gamemaker na tvorbu her. Od tohoto okamžiku jsem pak začal poměrně dlouhou cestu vytváření her. Zde vznikly asi dvě verze Castlevania, které jsem nikdy nikde nezveřejnil, později třeba již známé Andulky.


Někdy v této době jsem se také dostal k fotografování, impuls byl opět díky mému bratrovi. Ten začal s přesně stejnou zálibou, což se mi ohromě zalíbilo a tak jsem chtěl také vytvořit nějaké své kousky. Postupně jsem se tak prokousával začátky fotografování a tato záliba mi zůstala dodnes i když bohužel už né v takové míře jako na začátku. Je to dáno především časem a možnostmi. Nerad také fotím věci, které jsem již třeba fotil. Rád vymýšlím nové možnosti, místa a situace. Určitě již fotím méně, ale když už, více přemýšlím co, kdy kde a jak.

Koncem tvorby mé poslední hry, New Castlevania 2 jsem se dostal poprvé k tvorbě 3D grafiky. Tehdy jsem marně sháněl někoho, kdo by mi zvládl a hlavně rád udělal závěrečné video do této hry. Tato záliba se nakonec usídlila u mě, a tak se modelování a grafika stala mojí velkou zálibou. Nicméně nejnovějším koníčkem v oblasti PC se stal webdesign a hlavně mě baví programování všemožných funkcí a u kterých se musí přemýšlet.
Nad tímto jsem již dlouho přemýšlel, ale vždy jsem si myslel, že mě toto bavit nebude, že mám raději když půl dne píšu a přemýšlím a pak může jít panáček doprava nebo doleva. Dnes již vím, že tomu tak není a již vím, že mě rovněž těší si lámat hlavu na jejímž konci jsou například fungující stránky.